Ali Pandır

Kurucu

1980 yılında Koç Holdingde AR GE mühendisi olarak  başlayan kariyer hayatım, daha sonra holdingin fabrikalarının  üretim departmanlarında, uluslararası standartlarla üretim sistemlerinin oluşturulması ve bunun nasıl dış pazarlara açılımının sağlanmasını çalışmayla devam etti.    Avusturya Lisesinde aldığım orta eğitimi takiben İTÜ’de makine mühendisliği eğitimi   bir dünya insanı olma yolundaki ilk edinimlerimdi. 1992 yılında uluslararası firmalarda çalışma sistemlerinin nasıl olduğu konusuna olan merakım sebebiyle önce Almanya daha sonra Singapur, Çin, Tayland, Endonezya gibi ülkelerde dünyanın en büyük otomotiv şirketlerinden olan General Motors firmasına bağlı farklı şirketlerde profesyonel kariyer hayatımı üst yönetici olarak ileriye doğru taşıdım. 2006 yılında yıllarca uzak kaldığım ülkeme Tofaş CEO’su olarak geri döndüm.
Tofaş CEO’su olduğum dönemde yöneticiliğini yaptığım firmanın üretim departmanından  yöneticilerine kadar başarı hikayelerini gözlemlediğimde ülkemizin ne kadar değerli insanlar yetiştirdiğini de görmüş oldum. Son olarak Erdemir demir çelik firmasının yönetim kurulu başkanı   olarak görev yaptığım dönemde de Anadolu’nun emektar insanlarının kariyer hayatlarında başarılı olma arzularını gözlemledim. 2016 yılı sonu itibari ile ulusal ve uluslararası firmalarda 40 yılı aşan tecrübelerimle, bir dünya insanı olarak Türkiye’nin sanayide, ticarette, sanatta, entelektüel bakış açısında daha ileriye gitmesinin yolunun bireysel düşünebilen, takım çalışmasını bilen, empati kurabilen, ekip arkadaşını yüceltmeyi bilen, paylaşımcı, önyargısız bakış açılı, kendiyle barışık, özgür ruhlu, yaratıcı, yenilikçi bireylerin yetişmesi olduğunu gördüm. Belki hiçbir zaman bir eğitimci değildim, ancak iyi bir gözlemci ve doğru insanları bir araya getirmeyi bilen bir yönetici olarak bundan sonraki kariyer hayatımı kendi ülkemde dünya insanları yetiştiren bir eğitimci olarak çizmek istedim. Kurucu ortağım Begüm hanımla birlikte oluşturacağımız heyecanlı, vizyon sahibi ve yaratıcı ekibimizle başarılı çalışmalar yapacağımıza  inanıyorum.

Ali PANDIR
KURUCU


Begüm Özdoğularlı

Kurucu

Eğitim camiasındaki varlığım; 1998 yılında, henüz üniversite öğrencisiyken, okulumu bitirmek için ihtiyaç duyduğum kazanç için açtığım yabancı dil kursuyla başladı. Aradan geçen 25 yılda, ilk günkü heyecanımla eğitimcilik deneyimlerime her gün bir yenisini eklemek bana sunulan en güzel armağan oldu. Yabancı dil kursu kuruculuğu ile başlayan eğitimcilik hayatımda en küçük yaş gruplarından, yetişkin gruplara, bir çok farklı gruptan kişiye yabancı dil, kişisel gelişim eğitimleri, mesleki eğitimler düzenleyen kurumlar işlettim. 2012 yılından bu yana ise anaokulu, ilkokul ve ortaokul kurucusu olarak  girişimcilik hayatımı sürdürüyorum. Henüz 18 yaşında iken  Halkbank kadın girişimcisi kredisi ile girdiğim bu uzun ve zorlu, bir o kadar da keyifli girişimcilik hayatımda bir çok farklı sivil toplum kuruluşu, ekonomi dergileri tarafından layık görüldüğüm girişimcilik ödülleri mesleğime olan bağlılığımı daha da güçlendirdi. Mesleğimin en tatmin edici tecrübelerini ise siz değerli anne ve babaların öğrenmeye açık toplum bilincini yüksek sevgi dolu çocuklarıyla yaşadığım eğitimcilik deneyimleri oldu. Tüm hayatımı adadığım eğitimcilik deneyimlerimi, bir ömür sürdürmeyi umut ediyorum…